Zaloguj się
< Powrót   Zamykamy obieg

Eko-projektowanie produktów

Oszczędzamy zasoby


Ekoprojektowanie to sposób na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko na każdym etapie cyklu życia produktu. Czy wiesz, że takie podejście zmniejsza o jego ślad środowiskowy produktu nawet o połowę?

Wyzwaniem dla świata jest ograniczenie wszechobecnego plastiku. My też postaraliśmy się, aby zmniejszyć obudowę (blister) naszych kart SIM o połowę, która jest używana tylko przez kilka sekund i stopniowo wdrażamy je w naszych ofertach. W 2021 roku obejmą całość wolumenu. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo niepotrzebnego plastiku, ponieważ ta sama ilość plastiku wystarcza do pomieszczenia dwóch kart SIM, a nie jednej z tej samej ilości materiału.

Staramy się też redukować wpływ naszych opakowań na środowisko. Dbamy, aby były wykonane z surowca nadającego się do recyklingu, optymalizujemy wielkość i rezygnujemy ze zbędnych folii czy uszlachetnień stosujemy farby roślinne. Tam, gdzie jest to możliwe, zastępujemy ulotki papierowe informacją na opakowaniu o instrukcji obsługi dostępnej na stronie internetowej.

Dążymy, aby oferowane przez nas urządzenia były projektowane w trosce o środowisko. W Dekoderach 4K Premium (Samsung ICU100) i Dekoderach 4K (Sagem IWU200) wdrożyliśmy tryb oszczędzania energii, co pozwala na zmniejszenie poboru energii po wyłączeniu dekodera do 1W, a nasz najnowszy modem Funbox 6 jest nie tylko nowoczesny, ale jego obudowa została wykonana w 100% z plastiku z recyklingu. Modem jest dostarczamy w kartonowym pudełku, bez zbędnych plastikowych elementów wewnątrz.

Artykuły powiązane

  • Zamykamy obieg
    Odzyskiwanie i recykling telefonów komórkowych
    Sprawdź
  • Zamykamy obieg
    Odnowa urządzeń multimedialnych
    Sprawdź