Zaloguj się
< Powrót   Wykorzystaj swoją moc do zmiany

Wybieraj cyfrowe rozwiązania

Bez papieru


Technologie, które mogą sprawić, że ograniczymy wycinkę choćby jednego drzewa, zawsze są potrzebne. I choć niektórzy twierdzą, że wyłączenie drukarek nie wyłączy pił, to warto dążyć do ograniczania zużycia papieru, aby nie marnować produktów pochodzących z lasu i nie produkować śmieci.

Do produkcji papieru stosowane są różnego rodzaju substancje chemiczne, potrzeba też dużo wody, choć trwałość tego nośnika informacji jest krótkotrwała.

Wraz z rozwojem technologii zużywamy coraz mniej papieru — narzędzia służące do zarządzania cyfrowymi dokumentami i ich obiegiem są prostsze w obsłudze i bardziej dostępne. Dokumenty cyfrowe są stosowane zarówno w urzędach jak i firmach, które doceniają ich efektywność, a dla Ciebie oznaczają wygodę i możliwość załatwienia wielu spraw z domu, bez konieczności wizyty np. w urzędzie.

Nowoczesne rozwiązania cyfrowe pozwalają przenieść do wersji online tradycyjnie obsługiwane procesy w firmach, ale są również rozwiązaniem, dzięki któremu nie trzeba się martwić, gdzie przechować stos papierowych faktur czy umów. Ograniczenie liczby papierowych dokumentów i zastąpienie ich elektronicznymi to wygoda i oszczędność miejsca, a przechowywanie plików w chmurze zapewnia szybszy dostęp do dokumentów historycznych i ich sprawniejsze wyszukiwanie. Zrezygnowanie z formy papierowej jest nie tylko dopuszczalne przez obowiązujące przepisy, ale w obliczu epidemii okazało się nieuniknione.

Także w Orange bez obaw korzystamy z cyfrowych udogodnień i oferujemy je naszym klientom.

Uwolnij się od papieru i jego ograniczeń.

Technologia cyfrowa to także pozytywny wpływ na środowisko


W wielu przypadkach technologia cyfrowa może być źródłem oszczędności energii lub emisji CO2. Technologia może pomóc w walce z globalnym ociepleniem, szczególnie przyczyniając się do ograniczania podróży.

Przyzwyczailiśmy się do załatwiania spraw zdalnie, zakupów przez internet czy korzystania z aplikacji w telefonie, dzięki którym mamy dostęp do cyfrowego świata w dowolnym miejscu i czasie. Ułatwiają nam życie pozwalają zaoszczędzić czas przeznaczany na niepotrzebne podróże i ograniczyć emisje CO2, o ile nie korzystamy z bezemisyjnych środków transportu.

Czy już wiesz, dlaczego warto korzystać z cyfrowych technologii?

Artykuły powiązane

 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Podpisz e-umowę w salonie
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Przejdź na e-fakturę
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Skorzystaj z aplikacji
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Dopasuj rozwiązania chmurowe dla biznesu
  Sprawdź