Zaloguj się
< Powrót   Wybieraj cyfrowe rozwiązania

Skorzystaj z aplikacji


Orange Flex pierwszą w Polsce usługą telekomunikacyjną neutralną dla klimatu

Dzięki zasilaniu energią odnawialną ze zbudowanych na potrzeby Orange farm wiatrowych w Wielkopolsce, Orange Flex stał się pierwszą w Polsce usługą telekomunikacyjną neutralną klimatycznie. Wpisuje się to w podejście #OrangeGoesGreen, którego celem jest zminimalizowanie wpływu Orange Polska na klimat i środowisko oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej netto do 2040 roku.

Dowiedz się więcej


Podczas tworzenia Orange Flex, czyli pierwszego Planu komórkowego w aplikacji, jednym z głównych celów było ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Powstała w pełni cyfrowa oferta, dzięki której:

 • ograniczamy zużycie papieru – we Flexie nie ma papierowych umów, czy drukowanych faktur
 • zmniejszamy ślad węglowy – Orange Flex aktywujesz gdziekolwiek jesteś, w aplikacji, bez konieczności dojeżdżania do salonu
 • redukujemy zużycie plastiku – obsługujemy eSIM, a plastikowy blister na kartę SIM zmniejszyliśmy o połowę
 • korzystamy z surowców ze zrównoważonych źródeł – przy produkcji opakowania na kartę SIM używamy papieru pochodzącego ze zrównoważonych upraw leśnych, a drukujemy z wykorzystaniem farb roślinnych, przyjaznych dla środowiska.

Orange Flex dba też o to, co piękne i zielone, dlatego zaprosił użytkowników do wspólnej akcji, dzięki której zasadził10 000 m2 bioróżnorodnego i zarządzanego przez naturę lasu, w Męcikale na Kaszubach.


Dowiedz się, jak aktywować Orange Flex

Artykuły powiązane

 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Podpisz e-umowę w salonie
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Przejdź na e-fakturę
  Sprawdź
 • Wybieraj cyfrowe rozwiązania
  Dopasuj rozwiązania chmurowe dla biznesu
  Sprawdź