Zaloguj się
< Powrót   Postaw na przyjazne środowisku rozwiązania

Eko-efektywny światłowód

Okazuje się, że światłowód może pomóc w walce z globalnym ociepleniem. W porównaniu do tradycyjnego przesyłu po kablu miedzianym, technologia światłowodowa oferuje mniejsze zużycie energii, dłuższą żywotność infrastruktury i nieporównywalnie większą prędkość transmisji.

Ze względu na przyjazną środowisku architekturę jest nazywana technologią „green network” czyli „zielonej sieci”. Infrastruktura sieciowa musi zużywać, jak najmniej prądu i być maksymalnie energooszczędna. Urządzenia w sieci światłowodowej takie właśnie są, co ma znaczenie mając na uwadze postępujące zmiany klimatyczne na ziemi.

Nasze analizy wskazują, że zużycie prądu w przypadku korzystania z sieci światłowodowej Orange jest mniejsze, a docelowo będzie nawet kilkukrotnie razy niższe w przeliczeniu na jednego użytkownika, niż w przypadku klienta korzystającego z łącza miedzianego.

To oznacza oszczędność energii, a w konsekwencji mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. A to tylko jedna z zalet technologii FTTH. Pozostałe to szybkość transferu danych, stabilność łącza i bezpieczeństwo. Do tego gwarancja jakości światłowodu od Orange, do której już przekonało się ponad 600 tys. użytkowników.

Dołącz do grona klientów Orange Światłowód.

Artykuły powiązane

  • Postaw na przyjazne środowisku rozwiązania
    Czysta energia odnawialna dla domu lub firmy
    Sprawdź
  • Postaw na przyjazne środowisku rozwiązania
    SMART Energy - rozwiązania IoT dla biznesu
    Sprawdź