Zaloguj się
< Powrót   Sprawdź inteligentne rozwiązania dla Twojego miasta

Inteligentne miasta


Nowoczesne miasto to złożony ekosystem, który łączy ludzi, środowisko oraz technologię. Orange jest partnerem samorządów w przemianie miast w Smart Cities z inteligentną infrastrukturą miejską bazującą na Internecie Rzeczy. Służy ona mieszkańcom i pomaga miastom rozwijać się w zrównoważony sposób.Już 2 miliony kart M2M od Orange, w czujnikach i inteligentnych urządzeniach, ułatwiają codzienne życie, pomagają rozwijać biznes, dbać o ekologię i usprawniać funkcjonowanie miast.


Już 77 miast w Polsce korzysta z rozwiązań Smart City od Orange. Ten jeden, wspólny system obejmuje wiele podstawowych usług miejskich. Oto przykłady :

Smart Water rozwiązanie zdalnego odczytu wody, wykorzystujące sieć GSM, dedykowane przedsiębiorstwom wodno-kanalizacyjnym, a także gminom i miastom.

Smart Lights rozwiązanie zarządzania oświetleniem wykorzystujące sieć GSM, dedykowane dla opraw zewnętrznych. Współpracuje z oprawami LED wielu producentów.

SMART Energy to oferta instalacji fotowoltaicznych i zarządzania przepływem energii. Smart Energy wykorzystuje system do zdalnego monitorowania paneli, który dostarcza informacji na temat zużycia i produkcji energii oraz samego ich działania.

SMART Bike - system wypożyczalni rowerów miejskich, czwartej generacji (bez stacji dokujących). Rowery wyposażone w moduł GSM i GPS można wypożyczać je nie tylko z fizycznych stacji bazowych, ale też w dowolnym miejscu.

SMART Waste Managment & Bins - Inteligentny śmietnik monitorujący poziom zapełnienia odpadami, z którym można się komunikować za pomocą sieci GSM.

SMART Charger - gama inteligentnych ładowarek produkowanych w Polsce, zgodnych z ustawą o Elektromobilności

SMART Sensor Air & Noise - Inteligentne sensory jakości powietrza i wody, pomiaru hałasu.


W Orange dysponujemy siecią przewodową i mobilną w całym kraju, a jako pierwszy operator w Polsce dostarczamy otwarte i bezpieczne środowisko API IoT dla Internetu Rzeczy. Bazuje na nim nasza platforma Live Objects, dzięki której zintegrowane zarządzanie usługami miejskimi jest przyjazne i możliwe z poziomu smartfona czy komputera.


Odkryj potencjał nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem, by obniżyć koszty podstawowych usług miejskich i zmniejszyć emisję CO2 w Waszym mieście.


Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach Smart City