Strona główna Orange.pl

Internet domowy

Wypróbuj światłowód

To Ty decydujesz, jak długo będzie trwać umowa
Sprawdź

Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie Orange Love na próbę? Porozmawiaj z Doradcą

Dlaczego warto wypróbować?

 • Na jak długo chcesz

  Nie lubisz długoterminowych umów? To ty decydujesz, jak długo będzie trwać. Możesz ją zerwać z miesięcznym okresem wypowiedzenia bez dodatkowych kosztów.

 • Do pracy zdalnej

  W czasie, kiedy wielu z nas pracuje i uczy się w domu, stabilny internet jest bardzo ważny. Światłowód zapewni szybki dostęp do sieci wszystkim domownikom.

 • Wszystko, czego potrzebujesz

  I internet i telewizja? Mamy taki duet. A może do abonamentu komórkowego chcesz dodać światłowód dla domu i pakiet TV? Łącz usługi, jak Ci wygodnie.

Dla kogo Orange Światłowód?

Dla caaaaałych rodzin

Dla caaaaałych rodzin
Zakupy, filmy, gry-online, Youtube, wideorozmowy – nawet na wielu urządzeniach i w tym samym czasie.

A i tak jest szybko!

Dla pracujących z domu

Dla pracujących z domu
Stabilny internet, błyskawiczne pobieranie danych do 1 Gb/s, a wysyłanie nawet do 300 Mb/s! Duży plik, np. graficzny, prześlesz w kilka sekund.

Możesz skupić się na pracy.

Dla uczących się w domu

Dla uczących się w domu
Lekcje on-line, wideokonsultacje zadań z kolegami, praca grupowa na jednym pliku? Ucz się i nie martw się o wysyłanie czy ściąganie ? – to się zrobi w tle.

Chwytaj i wysyłaj w lot.

Dla poszukiwaczy rozrywki

Dla poszukiwaczy rozrywki
Film podczas gotowania? Ulubiony serial w sypialni? Żaden problem!

Dla graczy

Dla graczy
Granie bez zacięć, stabilne łącze, ultraszybkie interkonekty z zagranicznymi serwerami, niski ping, najmniejsze opóźnienia. Nie zwalniamy, gramy!

Wygrasz, na pewno.

Dla wymagających

Dla wymagających
Doprowadzamy światłowód prosto do domu. Nie do piwnicy, nie na klatkę schodową. Dzięki temu nic nie zakłóci jego prędkości. Nasze Smart Wi-Fi nadąża za Tobą, dopasowując optymalne pasmo do Twojego urządzenia i lokalizacji w domu.

Jak zamówić?

 • Zamów

  Zamów online lub porozmawiaj z konsultantem.
 • Zainstalujemy

  Profesjonalni technicy zainstalują usługi w około 3 godziny
 • Korzystaj

  Surfuj, ściągaj, wysyłaj, dzwoń i oglądaj bez końca

O to pytacie najczęściej:

Światłowód (FTTH z ang. Fiber to the Home) to supernowoczesna technologia dostarczania szybkiego internetu bezpośrednio do domu lub mieszkania. Polega na przesyłaniu danych za pomocą światła w przezroczystym włóknie szklanym wykonanym z tworzywa sztucznego.
FTTH zapewnia prędkość nawet do 1 Gb/s z jednoczesnym dostępem do usług multimedialnych – gier, video czy muzyki. Wszystko to sprawia, że światłowód to najlepszy możliwy internet stacjonarny.
Technologia FTTH
Internet światłowodowy w Orange jest dostępny w kilku ofertach. Możesz kupić sam internet lub skorzystać z pakietu usług:
Mapę zasięgu światłowodu i pozostałych technologii, w których oferujemy internet, znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.
Dostępność Światłowodu Orange możesz sprawdzić, podając swój adres na stronie https://www.orange.pl/view/internet-domowy.
Prędkość internetu zależy m.in. od:
 • planu taryfowego, jaki dostarcza Twój operator
 • rodzaju połączenia – łącza kablowe są często szybsze i bardziej stabilne niż technologia mobilna,
 • przepustowości Twojego sprzętu
 • modemu/routera, z którego korzystasz – operator dostarcza Ci takie urządzenie, które wykorzysta w pełni możliwości łącza.
Z internetu domowego często korzysta kilka osób. Dzięki prędkości 1 Gb/s wszyscy mogą w tym samym czasie i na różnych urządzeniach łączyć się z siecią bez utraty jakości i prędkości połączenia.

Tak duża prędkość światłowodu pozwala m.in.:
 • streamować filmy i ściągać wideo najwyższej jakości bez tracenia czasu na buforowanie,
 • grać w gry online bez uciążliwych opóźnień,
 • szybko pobierać i przesyłać duże pliki,
 • pracować z domu z dużą wydajnością.
 • Połącz przewodowo komputer z modemem za pomocą kabla ethernetowego (łącze jest wówczas stabilne i niczym niezakłócane; jeśli chcesz przeprowadzić test, łącząc się z Wi-Fi, pamiętaj, że wynik będzie zależny od standardu karty sieciowej w Twoim urządzeniu, umiejscowienia routera oraz od zakłóceń wywoływanych przez inne sieci Wi-Fi w Twoim otoczeniu).
 • Upewnij się, że inni użytkownicy nie korzystają z internetu w czasie wykonywania testu.
 • Podłącz laptop do prądu za pomocą ładowarki (bateria obniża wynik nawet o 30%).
 • Wyłącz wszystkie aplikacje i programy, które mogą mieć wpływ prędkość, w tym komunikatory, automatyczne aktualizacje, dodatkowe zakładki.
 • Zresetuj router, aby mieć pewność, że test będzie obiektywny.

Przeprowadź pomiar kilka razy z wykorzystaniem tej samej przeglądarki, a następnie wyciągnij średni wynik z serii testów.
 • Podłącz komputer do portu Ethernet modemu FunBox 3.0 przy pomocy 4-parowego przewodu (dostarczonego w zestawie z modemem) i połącz się dodatkowo z modemem za pomocą Wi-Fi. W przypadku braku Wi-Fi podłącz komputer z modemem drugim przewodem Ethernet (standardowo komputery mają 1 port, więc będzie do tego potrzebna przejściówka z wejścia USB 3.0 na Ethernet).
  Technologia FTTH
 • Odszukaj na komputerze pobrany plik z aplikacją Speedtest iperf, rozpakuj go i uruchom Speedtest.exe na komputerze Windows lub Speedtest.dmg na komputerze Mac.
  Technologia FTTH
 • Otworzy się ekran:
  Technologia FTTH
  • W polu "Pierwszy interfejs LAN" powinno być wybrane połączenie Ethernet (numer IP).
  • W polu "Drugi interfejs LAN" powinno być wybrane Wi-Fi (nr IP) lub Ethernet 2 (nr IP) – w zależności od sposobu połączenia komputera z modemem.
  • W polu IP serwera powinien być wpisany nr IP: 195.149.236.94 (jeśli jest inaczej, wpisz go ręcznie).
 • Uruchom speedtest (wciśnij START). Aplikacja wykona pomiar. Test zakończy się po upływie 15 sekund.
  Technologia FTTH

Jeśli Twój komputer nie ma odpowiedniego Wi-Fi ani dwóch portów Ethernet, wykonaj standardowy speedtest, najlepiej na www.speedtest.net na dwóch lub więcej urządzeniach jednocześnie (pamiętaj: do pomiarów zalecamy wybór Serwera Orange Polska). Sumaryczny wynik speedtestów np. na dwóch urządzeniach może dać wynik nawet powyżej 1000 Mb/s. Jeżeli korzystasz z komputera przenośnego, koniecznie podłącz go do prądu za pomocą ładowarki (testowanie na baterii może zaniżyć wyniki nawet o 30%).
Na wyniki speedtestu wpływają m.in. parametry i wydajność komputera, na którym robisz test, sposób w jaki urządzenie łączy się z internetem i aplikacje działające w tle (np. programy antywirusowe).
Test prędkości należy przeprowadzić, korzystając z kabla ethernetowego (nie zalecamy korzystania wówczas z sieci Wi-Fi). Jeśli robisz test na laptopie podłącz go ładowarką do prądu (testowanie na baterii może zaniżyć wyniki nawet o 30%).
Pamiętaj, że na transfer informacji z modemu do komputera potrzeba ok. 6% przepustowości łącza (zatem prędkość, którą wykaże speedtest, może być niższa nawet wtedy, gdy korzystasz z komputera z kartą sieciowa posiadająca interfejs GbE (Gigabit Ethernet, czyli kartę sieciową umożliwiającą transfer danych do 1 Gb/s).
Techonogia FTTH
Jeżeli zadbałeś o wszystkie czynniki mające wpływ na prędkość łącza po Twojej stronie oraz wszystkie wymagania sprzętowe są spełnione, a szybkość Twojego internetu wciąż jest niezadowalająca, skontaktuj się z nami.
Na obszarach objętych dofinansowaniem ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w wyniku rozstrzygnięcia 1 naboru dla Działania 1.1 w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 dostępna jest prędkość 300 Mb/s. Wykaz gmin objętych dofinansowaniem możesz sprawdzić tutaj.
Na skróty
Orange Polska
© 2021 Orange Polska S.A. Wszystkie prawa zastrzeżone.
 • Nasz profil na Facebook
 • Nasz profil na Instagram
 • Nasz profil na LinkedIN
 • Nasz profil na YouTube
 • Nasz profil na Twitter